Каменица Лев
След серията експерименти това лято, “Каменица” възраждат и продукта “Лев”, за който пазех относително добри спомени от краткия период, в който бирата успя да просъществува на пазара.
Дали поради неправилно позициониране или лоша комуникация, но преди 3 години “Лев” се мерна и изчезна, без да остави лоши спомени, даже напротив, поне на мен ми харесваше доста, особено с промоцията в “Халбите” с бадеми към всяка поръчана бутилка.
Това лято съвсем случайно попаднах на римейка от снимката в два хладилника на Каменица по морето (в нито един друг я нямаше), като опаковката е намалена от 500 на 330 милилитра, а цената отново е около 1 лев.
За съжаление, този път пивото остави в мен смесени чувства и по никакъв начин не отговори на спомените – доста по-лека, което е чудесно за лятото, но твърде безхарактерна и блудкава, с липсващ аромат.
Честно казано, нямам представа каква е идеята на продукта точно, но нещо не успя да ме спечели.